18 kwi 2015

Premiera "Szeptów zgładzonych" i "Ciemnych tuneli" Universum Metro 2033.

Witajcie,

W poprzednim tygodniu w księgarniach zadebiutowała najnowsza powieść z serii Uniwersum Metro 2033 zatytułowana "Ciemne tunele". To nie koniec dobrych wiadomości dla czytelników serii. Do każdego egzemplarza "Ciemnych tuneli" dołączony jest darmowy zbiór amatorskich opowiadań fanów Uniwersum Metro 2033 pt. "Szepty zgładzonych", wybranych spośród zgłoszonych w konkursie na stronie Metro 2033. 

Dla wszystkich, którzy zastanawiają się jeszcze nad zakupem najnowszych tytułów z Uniwersum Metro 2033 wydawnictwo przygotowało dwa fragmenty w interpretacji Adama Baumana:
fragment Ciemnych tuneli KLIK
opowiadanie Gieroj ze zbioru Szepty zgładzonych KLIK

Ciemne tunele Najbardziej nieprawdopodobna i nieprzewidywalna książka Uniwersum Metra 2033. Jej bohater, młody anarchista żołnierz z moskiewskiej stacji Wojkowska nie uznaje żadnej władzy – jego ideałem jest wolność. Cóż, kiedy w metrze brak miejsca dla takich jak on. Na jednej ze stacji dobiegają końca eksperymenty nad stworzeniem idealnej broni. Jeśli zostaną uwieńczone sukcesem, metro wpadnie w ręce autorytarnego ugrupowania i o wolności będzie można zapomnieć. Ktoś musi ich powstrzymać… 

„Siergiej Antonow zabiera nas do prawdziwego Metra 2033 – tajemniczego, pełnego niespodzianek i niebezpieczeństw; przenikniętego duchem beznadziei. Atutem powieści jest główny bohater, który chce naprawić świat, tak jak wszyscy my wszyscy kiedyś marzyliśmy. Czy będzie światełko na końcu Ciemnych tuneli?”. Dmitry Glukhovsky

"Szepty zgładzonych" to tytuł wyjątkowego zbioru opowiadań fanów Uniwersum Metro 2033, który już 8 kwietnia trafił do księgarni i będzie dystrybuowany jako darmowa książka – dodatek do Ciemnych tuneli Siergieja Antonowa – kolejnego tomu bestsellerowej serii Dmitrija Glukhovsky’ego. Antologia "Szepty zgładzonych" to efekt drugiej edycji konkursu na opowiadanie z Uniwersum Metra 2033, ogłoszonego w 2014 r. na forum portalu www.metro2033.pl, zrzeszającym fanów postapokalipsy, a zwłaszcza autorskiego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Spośród zgłoszonych na konkurs tekstów jury wyłoniło trzynaście i to one tworzą zapowiadany zbiór. 
Wydawnictwo Insignis zachęcone olbrzymią popularnością pierwszej fanowskiej antologii zatytułowanej "W blasku ognia", wydanej w formie darmowego e-booka (37 tys. pobrań z Google Play Books i 11 tys. pobrań z Apple iBooks, nie licząc pozostałych e-księgarni), zdecydowało się na wydanie zbioru opowiadań fanów Uniwersum Metro 2033 drukiem.
To wydarzenie bezprecedensowe – debiutanci otrzymują bowiem szansę dotarcia do wielkiej rzeszy czytelników: książka z ich opowiadaniami zostanie wydrukowana w takim samym nakładzie (20 tys. egzemplarzy) i w identycznej szacie graficznej, jak „regularne” tomy Uniwersum Metro 2033. 
Szepty zgładzonych będą dystrybuowane jako darmowa książka – dodatek do "Ciemnych tuneli" Sergieja Antonowa – najnowszej powieści w ramach bestsellerowej serii Dmitrija Glukhovsy’ego. Antologia będzie też dostępna w formie bezpłatnego e-booka. To pierwsza na taką skalę promocja twórczości fanów postapokalipsy spod znaku Metra 2033!

Jesteście zainteresowani tymi tytułami? :)
Lubicie Metro?
Pozdrawiam.

5 komentarzy:

 1. No pewnie! Cały czas planuje zapoznać się z powieściami i opowiadaniami inspirowanymi Metrem (mam obie główne odsłony) - może nastąpi to właśnie teraz, jest motywacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również mam w planach. To rzeczywiście bardzo ciekawy projekt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo o tym słyszałam :) Nie wiem jeszcze czy po nie sięgnę bo są średnio w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę nie w moim klimacie, ale książki uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To nie jest raczej moja kategoria...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)