10 maj 2016

"Kolorowanka uważności" - Emma Farrarons + KONKURS

Tytuł: "Kolorowanka uważności. Artystyczna terapia antystresowa dla zabieganych".
Autor: Emma Farrarons
Liczba stron: 106
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 27-04-2016

Bo kolorowanie jest nie tylko dla dzieci ☺

Antystresowe kolorowanki podbiły już chyba cały świat. Wydawnictwa prześcigają się w pomysłach i mamy do wyboru: czy chcemy kolorować Harry'ego Pottera, a może zawiłe mandale? Czy też kwiatki, zwierzaki i inne bazgroły. 

Tym razem dostajemy kolorowankę w formie książeczki, którą można śmiało zabrać ze sobą do torebki i potrzebne nam będą tylko kolorowe długopisy i... odrobina uważności. Skupiając się na poszczególnych wzorach - jednocześnie odstresujemy mózg i fajnie spędzimy czas. Bo kto nie pamięta jak miło było kolorować, gdy byliśmy dziećmi? :)

"Uważność to skupienie się na chwili obecnej, wyrzucenie z myśli wszystkiego, co nas rozprasza, i koncentracja wyłącznie na byciu tu i teraz. Właściwie każda czynność, wykonana w odpowiedni sposób, może stać się treningiem uważności – spacer ulicą, zjedzenie kostki czekolady albo zwykły wdech i wydech. Ale kolorowanie – wypełnianie różnymi barwami narysowanych kształtów, trzymanie w dłoni kredek i podziwianie piękna ilustracji – szczególnie sprzyja medytacji uważności". 

Info o autorce: Emma Farrarons jest francuską ilustratorką i graficzką. Urodziła się na wyspie Cebu na Filipinach, a wychowała w Paryżu. Po ukończeniu kursu grafiki i tkaniny artystycznej w Capellagården w Szwecji zapałała wyjątkową miłością do tworzenia wzorów i nadruków, a inspiracje czerpie z francuskiej, skandynawskiej i japońskiej szkoły designu. Ilustruje i projektuje książki, plakaty i artykuły papiernicze. Oprócz rysowania i projektowania Emma lubi gotować, szyć, podróżować i praktykować uważność. 

Z mojej strony polecam każdemu, kto nie lubi się nudzić - a dodatkowo zapraszam do konkursu!
Moja ocena: 5/5.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Insignis
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytać.pl

********

KONKURS 

Wydawnictwo Insignis ogłosiło konkurs, w którym zaprasza do kreatywnej zabawy – wystarczy pokolorować jeden z kilkudziesięciu rysunków Emmy Farrarons z wydanej niedawno „Kolorowanki uważności” i zamieścić swoją pracę na fanpage’u wydawnictwa: Facebooku lub Instagramie, dołączając odpowiednie hasztagi. Zasady konkursu zamieszczone są na stronie: KLIK
W tym konkursie uwolnicie tkwiącego w Was artystę i przy tym sięgniecie do najprostszego sposobu na odstresowanie, czyli medytacji uważności. Powalczycie też o nagrodę – sześciu zwycięzców wybierze po trzy dowolne, wydane przez wydawnictwo Insignis książki, czyli do rozdania jest aż 18 egzemplarzy!

Konkurs trwa do niedzieli 15 maja do godziny 23.59. Nagrodzone zostaną prace, które zachwycą jury złożone z redaktorów wydawnictwa. Źródłem inspiracji może być galeria pod adresem: KLIK lub strona Emmy Farrarons: www.emmafarrarons.com.
Zatem nie pozostaje nic innego, jak chwycić kredki, kolorować, odstresować się i wygrywać! A doskonałym uzupełnieniem do antystresowego treningu z „Kolorowanką uważności” jest pięknie ilustrowany „Dziennik uważności” Corine Sweet z ćwiczeniami i inspirującymi myślami, dzięki którym odnajdziecie spokój i harmonię w każdej codziennej sytuacji.
KTO WEŹMIE UDZIAŁ? :)

1 komentarz:

  1. Wpis i recenzja super, ale same kolorowanki wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiły. Wolę coś z tego typu: coloring pages , ale wiadomo, że to jest rzecz gustu:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)