12 sie 2016

"Lewandowski. Wygrane marzenia"- Dariusz Tuzimek

Tytuł:" Lewandowski. Wygrane marzenia".
Autor: Dariusz Tuzimek
Liczba stron: 208
Data premiery: 06-2016
Wydawnictwo: Egmont

W moje ręce trafiła biografia Roberta Lewandowskiego autorstwa Dariusza Tuzimka pt: „Lewandowski – Wygrane marzenia”. Jest ona skierowana dla młodszych fanów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnęli po nią również starsi. Jak wiemy Lewandowski przez ostatnie lata stał się ikoną polskiego sportu. Jest rozchwytywany przez media, kluby wręcz się o niego biją, występuje w wielu reklamach (ostatnio T-Mobile, Huawei, a nawet szamponu przeciwłupieżowego Head&Shoulders). 

Na podwórku każdy dzieciak marzy o takiej karierze oraz o takich osiągnięciach. I nie ma chyba osoby, która lubiąc choć trochę piłkę nie słyszała o Robercie. Gdy nadchodziło EURO2016 ludzie już kompletnie oszaleli. Lewy był nawet na "zapachach do aut" i można było kupić jego miniaturkę na stacjach benzynowych. Na samym turnieju nieszczególnie błyszczał, ale strzelił bramkę i zawsze wykorzystywał „jedenastki”

Książka ta opisuje z grubsza całą karierę piłkarza (do EURO16), trochę życia osobistego oraz jego relacje z innymi piłkarzami oraz trenerami. Zaczynał jak większość. Kochał po szkole grać na podwórku z kolegami. Sprawiało mu to wielką frajdę. Nigdy nie skupiał się za mocno na nauce. Urodził się w Warszawie, ale mieszkał z siostrą i rodzicami w Lesznie. Można by rzec, że urodził się w „sportowej” rodzinie. Ojciec zajmował się judo, matka siatkówką, potem lekkoatletyką, a siostra również jeździła na treningi. Musieli na nie dojeżdżać ponad 30 km. Jednak żadne przeszkody nie złamały małego Roberta.

Upór, ciężka praca i żelazna konsekwencja sprawiły, że odniósł wielki sukces w sporcie. Po śmierci ojca również się nie poddał. W jego karierze jak dowiemy się z książki było mnóstwo sukcesów: mistrzostwo Polski z Lechem, dwukrotne mistrzostwo Niemiec z Borussią oraz jedno z Bayernem. Pięć razy z rzędu został Piłkarzem Roku w Polsce (w latach 2011-15). Do tej pory zdobył ponad 200 bramek co jest wyśmienitym wynikiem, a to przecież nie koniec. Oczywiście nie zawsze szło po jego myśli, nie zawsze się udawało, nie zawsze był lubiany. Czasem miał konflikty z kolegami z drużyn, a nawet kibicami! Na boisku też nie zawsze jest mu łatwo (co widzieliśmy na EURO). 

Książka ta jest opisana prostym, przyjemnym językiem, zawiera mnóstwo kolorowych, wspaniałych ilustracji. Jest w twardej oprawie i liczy około 200 stron. Cała kariera Naszego napastnika jest opisana chronologicznie. Można dowiedzieć się z niej wielu ciekawych informacji. O wyczynie strzeleniu 5 bramek w niecałe 10 minut też nie omieszkano napisać.
Polecam jak najbardziej oraz zachęcam do lektury.

Moja ocena: 5/5
Plusy:
- mnóstwo ciekawych informacji,
- wspaniałe, kolorowe ilustracje,
- twarda oprawa,
- chronologiczny porządek
Minusy:
- brak
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytać.pl KLIK

1 komentarz:

  1. Choć wielu za Nim szaleje - dla mnie nie jest On żadnym autorytetem.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)