Dzień dobry bardzo!
StoryLight to nowy imprint wydawnictwa Insignis. Sięgając po książkę z logo StoryLight czytelnicy – wedle zapewnień wydawcy – zawsze mogą mieć pewność, że wybierają „tylko najlepsze historie” (to zresztą motto nowej marki).
Tytuły spod znaku StoryLight nie należą do jednego wąskiego gatunku; są to książki, które mają zapewniać przede wszystkim relaks oraz rozrywkę najwyższej próby. W StoryLight każdy znajdzie swój ulubiony wątek, nieważne, czy fantastyczny, romantyczny czy obyczajowy.
Przez 20 lat swojej obecności na rynku wydawnictwo Insignis nie tylko umieściło na listach bestsellerów mnóstwo książek („Leonardo da Vinci”, „Bóg nigdy nie mruga”, „Metro 2033”, „Assassin’s Creed”, „Będzie bolało”, „Filozofia dla zabieganych” i wiele, wiele innych) i wypromowało w Polsce wielu autorów (Jeremy Clarkson, Regina Brett, Dmitry Glukhovsky, Walter Isaacson, Adam Kay, Neil deGrasse Tyson), ale także stworzyło wspaniały zespół tłumaczy, redaktorów i konsultantów, którzy czuwają nad najwyższą jakością wydawanych tekstów. Żeby przyjemność z czytania była jeszcze większa, wydawnictwo przykłada dużą wagę do estetyki swoich publikacji – chodzi nie tylko o okładki, ale także o wnętrze książki (makieta i skład). Całe to doświadczenie połączone z pasją trafia teraz także do StoryLight – imprintu o bardziej rozrywkowym charakterze.
Aby dzielić się z czytelnikami informacjami na temat projektów realizowanych w imprincie StoryLight – bieżącymi i przyszłymi – wydawnictwo Insignis stworzyło nowy profil na Instagramie, poświęcony wyłącznie tej marce: @wydawnictwostorylight.
Jeszcze w tym roku od StoryLight można spodziewać się następujących tytułów:
„Done and Dusted” (Lyla Sage)
„Mara Dyer. Trylogia” (Michelle Hodkin)
„Zaginiona księgarnia” (Evie Woods)
„Bloodguard” (Cecy Robson)
„Float” (Kate Marchant)
„Strażniczka feniksa” (S.A. MacLean)
„Star Bringer” (Tracy Wolff, Nina Croft)
„Snowglobe” (Soyoung Park)
„Piękni lśniący ludzie” (Michael Grothaus)
„Long Live Evil” (Sarah Rees Brennan)
„Lady Makbet” (Ava Reid)
„Rewitched” (Lucy Jane Wood)
„Hyo the Hellmaker” (Mina Ikemoto Ghosh)
*******
Czy myśleliście kiedyś o tym, by…
wejść w tryb goblina?
Robale wcale
nie muszą być wstrętne i odrażające! Powyciągany sweter to prawdziwy skarb, a
nie żaden śmieć! Przyroda jest wszędzie, nawet gdy dookoła króluje asfalt i
beton! Błoto to nie brud (nawet jeśli, to jakże rozkoszny…), a twój przytulny
kącik do życia zasługuje na trochę chaosu i nieporządku!
„Wejdź w tryb goblina”, nowa propozycja wydawnictwa Insignis, to książka, która podpowie wszystkim współczesnym zielonoskórym wichrzycielom, jak zbliżyć się do natury, jak dostrzec najbardziej nieoczywiste aspekty piękna w otaczającym nas świecie, jak umiłować błotniste spa, dżdżownice, gnijące liście i ślimaki. Gobliny wszakże są antykapitalistami, fanami grzybów, mchów, ciem, jaszczurek i DIY. Żyją samotnie lub w społecznościach, ale zawsze czerpią z otoczenia wszystko, co najlepsze. Nie wyrzucają, a naprawiają. Tworzą zamiast kupować. Używają naturalnych substancji i komponentów pozyskiwanych w trakcie włóczęg, by nadać swoim domom przytulny gobliński sznyt. Kochają niedoskonałość, bo wiedzą, że na tym błotnistym padole nie ma rzeczy idealnych.
Być goblinem to żyć w zgodzie ze sobą i ze swoimi wartościami. McKayla Coyle uczy, jak tego dokonać w świecie błyskawicznego zaspokajania potrzeb. Snuje piękną (na swój przewrotny, zielonkawy sposób) opowieść o nas wszystkich – ludziach zmęczonych konsumpcjonizmem, zdegustowanych pędem za pieniędzmi, sfrustrowanych pracą, hałasem miasta czy prozą życia. Udowadnia, że przyroda jest wszędzie wokół, nawet jeśli miałaby się ograniczyć do trawy nieśmiało wyrastającej spomiędzy chodnikowych płyt. I że każdy bez wyjątku może czerpać z niej do woli, łechcząc swojego wewnętrznego goblińskiego buntownika.
„Wejdź w tryb goblina” stanowi doskonałą odtrutkę na zmęczenie codziennością. Ta książka ukazuje inny, niemal pierwotny sposób myślenia i postrzegania świata. I robi to tak osobliwie pięknie, że… aż chce się żyć!
******
Gdy zrozumiesz swoje ciało, nauczysz się go słuchać, ufać mu i traktować je z troską
Oczekiwanie na pierwszą miesiączkę może wiązać się z zakłopotaniem, mnóstwem pytań i niepewnością. Okazuje się jednak, że może być też czymś… ekscytującym!
„Mój okres. Poznaj tajemnice miesiączki i poczuj dumę ze swojej kobiecości” to wyjątkowy poradnik dla dziewczynek, który pomaga przygotować się do pierwszej – i każdej następnej – miesiączki. Milli Hill z wyczuciem i humorem rozprawia się z mitami związanymi z menstruacją, uczy, jak poprawnie nazywać intymne części swojego ciała, a także pokazuje, jak troszczyć się o samą siebie.
„Mój okres” zawiera nie tylko praktyczne informacje dotyczące ciała i procesów fizjologicznych – to także kopalnia wiedzy na temat emocji, samoświadomości i samoakceptacji. To poradnik, który uczy wartości siostrzeństwa, empatycznego spojrzenia, wiary we własne możliwości.
Autorka prowadzi czytelniczkę przez kolejne etapy procesu dojrzewania, zachęcając do tego, by poznać, zaakceptować i pokochać swoje ciało, a co za tym idzie – pokochać siebie.
„Kierując się wskazówkami, których dostarcza ci co miesiąc twoje ciało, nauczysz się dostrzegać, co się z nim dzieje, zrozumiesz przyczyny swojego samopoczucia i będziesz potrafiła lepiej się sobą zaopiekować”
– Jak się przygotować?
– Po czym poznam, że to już?
– Jak często będę mieć okres?
– Czy już zawsze będę miesiączkować?
To tylko niektóre z pytań, na które młode czytelniczki znajdą tu odpowiedź.
Dzięki książce Milli Hill dowiecie się wszystkiego, co musicie wiedzieć:
– na czym polega cykl menstruacyjny i jak zadbać o siebie w poszczególnych jego fazach
– jak stworzyć wykres swojego cyklu i zostać „cyklodetektywką”
– jakich produktów można używać w czasie miesiączki
– kim są czempionki cyklu i dlaczego nie powinno się wstydzić rozmów o miesiączce
… i wiele innych rzeczy, o które z pewnością chciałybyście zapytać.
„Wsłuchaj się w swoje ciało.
Zaufaj swojemu ciału.
Pokochaj swoje ciało”.
Rekomendacje czytelniczek:
„Przeczytałam tę książkę w trzy dni i jestem na tak. Wszystko samo wchodzi do głowy”, Florence, 9 lat
„Książka naprawdę mi się spodobała, bo mówi o tym, jak kochać i szanować swoje ciało. Najbardziej podoba mi się pomysł przygotowania zestawu na pierwszą miesiączkę. Już poprosiłam mamę, żeby napisała dla mnie liścik, który przeczytam, kiedy dostanę okres”, Elway, 9 lat
„Odkąd przeczytałam tę książkę, nie mogę się doczekać, kiedy dostanę okres! Za każdym razem, gdy idę do toalety, mam nadzieję, że to już!”, Emily, 8 lat
*****
Michael Grothaus, „Piękni lśniący ludzie”
„Stoisz u progu nowego świata”
Zachwycająca powieść Michaela Grothausa przeniesie cię w nie tak znowu odległą przyszłość. Do świata, w którym supermocarstwa toczą cyfrowe wojny, klientów restauracji obsługują boty, a technologia rozwija się w coraz szybszym tempie.
„Szkoda, że te pozory, które stwarzamy dla innych, nie mogą być rzeczywistością”
Siedemnastoletni John jest technologicznym geniuszem, specjalistą od kodowania kwantowego, którego niecodzienne umiejętności sprowadziły do Tokio. Przypadek sprawia, że pewnego wieczoru poznaje Neotnię, młodziutką kelnerkę bistra prowadzonego przez dawnego zapaśnika sumo.
Każde z nich skrywa osobiste tajemnice. Czy będą gotowi, by je przed sobą ujawnić?
„Naprawdę nie wierzysz, że ludzie rodzą się po coś? Że człowiek pojawia się na świecie w jakimś celu?”
W świecie przyszłości, w którym technologia rozwiązała wiele ludzkich problemów, pytania o sens egzystencji nie tracą na znaczeniu. John i Neotnia będą poszukiwać odpowiedzi, a wspólna podróż przez zatłoczone ulice Tokio, naznaczone przeszłością parki Hiroszimy i tajemnicze krajobrazy prefektury Nagano na zawsze zmieni ich życie.
„Jeśli chcesz żyć, i to naprawdę dobrze, przestań odkładać wszystko na później”
W tej chwytającej za serce epickiej historii Michael Grothaus skłania czytelnika do refleksji nad rozwojem cywilizacji, istotą ludzkiej duchowości, a także rolą relacji międzyludzkich.
„Skrzyżowanie cyberpunka z Bildungsroman – prawdziwa radość z lektury” Oscar de Muriel
„Fascynująca medytacja nad tym, co to znaczy być człowiekiem w świecie, w którym wszystko można sfałszować, i niepokojąca wizja niezbyt odległej i aż nazbyt prawdopodobnej przyszłości (...) Cudowna, wnikliwa i głęboka książka” James Oswald
Michael Grothaus jest amerykańskim pisarzem i dziennikarzem. Jego teksy ukazały się między innymi w Fast Company, The Chicago Tribune, The Guardian, The Sunday Telegraph, Litro Magazine, Vice, The Irish Times, Screen oraz Quartz, natomiast debiutancka powieść Epiphany Jones opowiadająca o handlu ludźmi wśród hollywoodzkiej elity, znalazła się na długiej liście książek nominowanych do nagrody CWA New Blood Dagger Award.
****
Premiery książek 15 maj.
Jesteście zainteresowani? :)
Buziaki♥
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)