4 sty 2013

Feng shui dla umysłu - Dr Michael Bohne

Tytuł : "Feng shui dla umysłu"
Autor : Dr Michael Bohne
Liczba stron : 224
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii
Gdzie można kupić egzemplarz : TUTAJ


" Czy czujesz, że czasami umysł Cię ogranicza ?
A może jedyną przeszkodą do osiągnięcia sukcesu są Twoje lęki i przekonania ? Jeżeli tak, to ta książka jest dla Ciebie."

Feng shui to znana od czasów starożytnych praktyka chińska, mająca na celu osiągnięcie zgodności ze środowiskiem naturalnym. Owe słowo znaczy tyle co : "wiatr i woda", dwa żywioły, zamknięte w swoim symbolizmie. Cechują one coś nieuchwytnego [jak woda] i niewidzialnego [jak wiatr]. 

Należy zacząć od tego, że filozofia chińska ma bardzo stare korzenie i początki. Opiera się ona na religii i nurcie filozoficznym - taoizmie. Głównym symbolem dopełniania się jest yin i yang, owe czarno-białe kółko z kropeczkami widniejące na okładce książki. Obrazuje jednocześnie fundamentalną jedność i wieczną zmienność przeciwieństw, w doskonały sposób jednak siebie dopełniając i tworząc jedność.

Nie będziemy się zagłębiać w szczegóły taoizmu, bo to bardzo rozległy i trudny temat. Ważną rzeczą, wartą uwagi będzie Qi. Owe krótkie słowo oznacza energię życiową, w szczególności energia owa miałaby być silnie związana z siłami życiowymi natury i człowieka. Według wielu chińskich uczonych ta energia ''uwalnia się'' podczas leczenia homeopatycznego. To ona odpowiada za tak wiele rzeczy w naszym organizmie i duchu. 

Dzięki powyższemu poradnikowi dowiadujemy się jak uporządkować swoją energię i być w stanie poprawić nie tylko nasze relacje z otoczeniem, ale też jak wyzbyć się negatywnych emocji, przekonań czy podnieść własne poczucie wartości. Na końcu książki znajdują się też przeróżne testy i obrazki, pokazujące nam jak prawidłowo się relaksować i skupić. 


O Autorze :  
Michael Bohne - jest lekarzem specjalistą psychiatrii i psychoterapii, a także jednym z najbardziej renomowanych trenerów psychologii energetycznej w Niemczech. Głównym punktem jego pracy jest coaching w zakresie występów publicznych prowadzony dla śpiewaków operowych oraz muzyków klasycznych. Trenuje z różnymi profesjonalnymi orkiestrami w obszarze przedstawień High Peak oraz wydajnego zarządzania stresem, prowadzi też szereg wykładów gościnnych w różnych muzycznych szkołach wyższych. Więcej informacji o autorze możecie znaleźć na niemieckojęzycznej stronie www.dr-michael-bohne.de. 

Myślę, że powyższa książka może okazać się pasjonującą lekturą dla osób, które są zafascynowane kulturą Dalekiego Wschodu (choć nie wykluczam, że inni mogą też być zadowoleni z jej lektury). Wiele naszych negatywnych zachować, odczuć czy cech, ma początek w głowie i stereotypowym myśleniu, może więc warto zrobić "remont" w naszych myślach i poznać techniki kontrolujące emocje ? Jestem za. Może i Wy się skusicie.

Moja ocena : 4/5
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/158888/feng-shui-dla-umyslu/opinia/8649985#opinia8649985

Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje Studiu Astropsychologii.

5 komentarzy:

  1. Ciekawa recenzja i wysoka ocena książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. zamierzam niebawem zapoznać się z tą pozycją :) kto wie - może akurat przez kwiatka na półce mam ostatnio takiego lenia...? :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak zbiorę wreszcie fundusz na urządzenie mieszkanka tak jak chcę, to z pewnością zapoznam się z zasadami Feng Shui :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)