28 maj 2013

Odmieniec - Philippa Gregory

Tytuł : "Odmieniec"
Autor : Philippa Gregory
Wydawnictwo : Literacki Egmont
Liczba stron : 288
Seria : Zakon ciemności, tom I

Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze w wyniku intryg brata, aby nie dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Jednak zakon, to nie ta ścieżka życia, którą dziewczyna pragnie podążać. Kłopoty nasilają się, gdy w opactwie Lucretili ( w którym Izolda sprawuje obowiązki przełożonej ), zakonnice zaczynają zdradzać oznaki obłędu.. Lunatykowanie, stygmaty, a w końcu śmierć jednej z nich, sprawia że do zakonu przybywa z misją młody nowicjusz Luca Vero, aby na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę.

Jednak jak się okazuje, sprawa nie będzie taka prosta.. Ktoś usilnie próbuje zatuszować dziwną sytuację w opactwie, winą za grzechy obarczając Izoldę.. Luca będzie musiał rozwikłać nie tylko tę zagadkę. Wraz z towarzyszami, wszyscy będą musieć stawić czoła największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom i szaleństwu..


Książka "Odmieniec" to pierwszy tom serii Zakon ciemności. Autorka jest znana już wielu czytelnikom z takich bestsellerów jak : "Kochanice króla", "Biała królowa" czy "Dziedzictwo". Philippa Gregory urodziła się w Kenii. Przeprowadziła się z rodziną do Anglii, gdzie ukończyła historię na Uniwersytecie Sussex. Stopień doktorski z literatury XVIII-wiecznej uzyskała na Uniwersytecie w Edynburgu. Jako jedna z fanek bardzo chętnie zaczytuje się w jej książkach. Nowa powieść okazała się bardzo inna od pozostałych. Wprowadzono tu czystą fikcję literacką, co nie znaczy że Gregory przerzuciła się na fantastykę ;) "Odmieniec" to dzieło, które czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Bohaterowie są ludźmi z krwi i kości i nie raz wywołują uśmiech na twarzy czytelnika. Ze swojej strony zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję. Warto!

Moja ocena : 5/5
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175804/odmieniec/opinia/11291819#opinia11291819

Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje wydawnictwu Literacki Egmont.

8 komentarzy:

 1. Mam w planach szukać tej ksiazki, póki co poszukuję całej serii biała królowa itd :D

  OdpowiedzUsuń
 2. W wakacje na pewno się za nią wezmę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam już na kolejną część :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę przeczytać! Bardzo lubię książki tej autorki! Właśnie czytam "Wieczną Księżniczkę".

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam, bardzo mi się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam nic tej autorki, może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 7. dawno nie czytałam książek o takiej tematyce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałam, tak samo jak 2 część:Krucjata i 3:Złoto głupców :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)