28 maj 2015

Uniwersum Metro 2033 "Ciemne tunele" - Siergiej Antonow.

Tytuł: "Ciemne tunele".
Autor: Siergiej Antonow
Liczba stron: 550
Premiera: 08.04.2015
Wydawnictwo: Insignis

W księgarniach pojawiła się nowa powieść z Uniwersum: Metro 2033 pt: „Ciemne tunele” autorstwa Siergieja Antonowa. Jak przystało na książkę z tego uniwersum dostajemy pozycję dojrzałą, trzymającą w napięciu, z domieszką horroru. Po raz kolejny (jak na książki Metra przystało) poznajemy młodego bohatera – anarchistę i żołnierza, który nie uznaje żadnej władzy, a jego ideałem jest wolność. W Metrze chodzą plotki o stworzeniu broni doskonałej, a dokładniej mówiąc o GML-e, czyli ludzi-żołnierzy odpornych na promieniowanie i ból. Bez uczuć, bez skrupułów, którzy nie cofną się przed niczym, by tylko słuchać i wykonywać rozkazy swoich stwórców. Anatolij – bo tak nazywa się nasz bohater, za którego będziemy trzymać kciuki przez całą powieść nie może na to pozwolić. Wraz ze swoją grupą będzie musiał powstrzymać ten chory plan, ale oczywiście nie wszystko pójdzie jak po maśle… 

Autor zabierze Nas w podróż po strasznych i ciemnych tunelach. Tunelach, w których czai się zło. Po raz kolejny natkniemy się na grupy komunistów, faszystów, a nawet satanistów. Poznamy śmiertelnie niebezpieczne potwory: krwiożercze węże, Mamuśkę czy „wełniaki”. (Nie chcę jednak za dużo zdradzać z fabuły, więc ograniczę się do tego opisu). W całym tym wirze zagrożeń możemy uświadomić sobie jedno: najbardziej niebezpieczną istotą jest człowiek. Po przeczytaniu tego dzieła czeka Nas jeszcze bonus. A mianowicie zbiór opowiadań polskich fanów Metra pt. „Szepty zgładzonych”. Jest to bezpłatny dodatek dołączony do „Ciemnych tuneli”. Zamieszczone dzieła są wynikiem konkursu wyd. INSIGNIS. Tworzy go 13 najlepszych tekstów, nagrodzonych przez jury. Jury stanowiła cała społeczność portalu Metro2033.pl oraz członkowie redakcji serii Uniwersum Metro2033. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Każdy również może napisać swoje opowiadanie, gdyż następny etap przewidziany jest na 2016 rok i być może, któraś z Waszych historii znajdzie się w tej publikacji. "Szepty zgładzonych” można również pobrać bezpłatnie w formie cyfrowej z Google Play.
Ocena: 4/5.

Za możliwość przeczytania i egzemplarz recenzyjny dziękuję wydawnictwu Insignis
Opinia opublikowana również na lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/249052/ciemne-tunele/opinia/26286609#opinia26286609

2 komentarze:

  1. Ta seria Uniwersum Metro 2033 to dla mnie fenomen - jeden facet, jedna książka, a inspiracja dla tak wielu ludzi. No i fakt, że Dmitry patronuje tym książkom, że pozwala korzystać z tego, co stworzył. Nie znam jeszcze żadnej części tej serii, ale chyba mam gdzieś "W mrok" i planuję dokupić "Do światła". Może mi się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dokładnie, sukces jest niewątpliwy :)

      Usuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)