1 lip 2016

"Kwerkle. Zwierzęta" - Thomas Pavitte

Tytuł: "Kwerkle. Zwierzęta"
Autor: Thomas Pavitte
Liczba stron: 50
Data premiery: 02-06-2016
Wydawnictwo: Insignis

Bardzo lubię popularne ostatnio "kolorowanki dla dorosłych", bo dają nam możliwość skupienia się, zrelaksowania i małego powrotu do dzieciństwa :)
Nie zastanawiając się dwa razy - otworzyłam "Kwerkle" i byłam od razu pozytywnie zaskoczona. 

Format kolorowanki jest duży  (360 x 255) i zawiera 20 wzorów zwierząt, które musimy pokolorować. Ale... ale... To wcale nie taka prosta sprawa, bo z początku nic na tych zdjęciach nie widać. Deprymujące? Hmm... OK, Mamy jakieś ponumerowane okręgi i wraz z upływem czasu tj. zapełniania ich kolorem - tworzy nam się upragniony obraz!

Brzmi zawile? Nic podobnego. Należy po prostu przy każdym rysunku wybrać 5 kolorów (odcieni) i zabrać się za malowanie. Wtedy ujrzymy np. żyrafę, czy inne zwierzaki - a co lepsze - możemy kartkę wyrwać, oprawić i powiesić swój "własny obraz" na ścianie. :)
Książka zawiera też krótki wstęp, jak się z nią bawić.

Sądzę, że takie "nowatorskie" pomysły na hm, znane i lubiane przez większość osób - kolorowanki są bardzo fajną sprawą. Autor Thomas Pavitte jest bardzo uzdolnionym grafikiem i artystą. Polecam każdemu jego pozostałe prace. Poniżej znajdziecie filmik o co tak właściwie chodzi z tymi kwerklami :)
Moja ocena: 5/5.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Insignis
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytać.pl KLIK

2 komentarze:

  1. KOLOROWANKI są fajne - ale w ogóle nie mam na nie czasu :-/

    OdpowiedzUsuń
  2. Daj spokój na kolorowanki zawsze znajdzie się czas. A jak dobrze poszperasz to i za darmo fajne znajdziesz: http://www.e-kolorowanki.eu/kolorowanki-dla-doroslych/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)