25 lip 2016

"Niezwykła Polska. Kolorowanka" - Wydawnictwo Sine Qua Non

Tytuł: "Niezwykła Polska. Magiczna podróż przez miasta, jeziora, góry, zabytki...".
Autor: wydanie zbiorowe
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data premiery: 07-2016

To, że jako dziecko uwielbiałam malować i rysować nie jest tajemnicą. Dzisiaj możemy połączyć dwie pasje - (a nawet kilka naraz) kolorowanie (kto powiedział, że dorośli nie mogą kolorować?☺), książkomanię, podróże, historię... Co tylko chcemy.

Wydawnictwo SQN zaprasza nas w piękną podróż po Polsce, dzięki bardzo fajnie wydanej kolorowance. Podoba mi się w niej, że jest utrzymana w dwóch językach: polskim i angielskim, oraz że posiada duży format (230 x 270 mm). Na każdej stronie znajdziemy ładną grafikę, która przedstawia polskie miasta ( np. Wrocław, Gdańsk), góry, zabytki, i te bardziej znane (opolski amfiteatr, sopockie molo), albo mniej (bar Siekierezada, Bałtów). 
Jedyny minus jest taki, że musimy wybierać w wypadku chęci wyrwania danego obrazka, bo każdy z nich jest na tej samej stronie (kolory mazaków mogą przebijać). Plus także za to, że na końcu książki znajdziemy krótkie, przydatne opisy wszystkich miejsc i zabytków oraz wzór jak je malować. 

Sądzę, że nawet obcokrajowiec będzie zachwycony taką formą rozrywki, a ja już się w nią wciągnęłam. To doskonała forma nie tylko odstresowania się, ale także pobudzenia wyobraźni. Sądzę, że "konserwatywne" kolorowanki, utrzymane w formie kwiatków, czy kotów będą miały poważną konkurencję :-)
Moja ocena: 5/5.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu SQN
Opinia opublikowana również na bonito.pl KLIK, lubimyczytać.pl KLIK, empik.pl KLIK

2 komentarze:

  1. Nawet nie wiedziałam, że taka fajna kolorowanka wyszła dzięki za cynk.

    OdpowiedzUsuń
  2. W ostatnim czasie w ogóle nie mam czasu na czytanie - a co dopiero na malowanie :-/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)