26 kwi 2018

Nowości książkowe od wydawnictwa Insignis 📖

Cześć!

Dziś krótka notka o nowościach z wydawnictwa Insignis. Pierwsza propozycja pt.: "Wyklucie" Ezekiela Boona , to coś dla fanów mrożących krew w żyłach thrillerów. O pająkach...  To pierwsza książka w ramach odnoszącej międzynarodowy sukces serii pochodzącego z Kanady pisarza – i z pewnością lektura obowiązkowa dla wielbicieli klasycznego thrillera w nowatorskim ujęciu. 
kliknij!

OPIS: Peruwiańska dżungla. Indie. Chiny. Stany Zjednoczone. Na całym świecie pojawiają się punkty zapalne nadchodzącej katastrofy. Zdumieni naukowcy obserwują pojawienie się pradawnego gatunku pająka, przebudzonego po latach hibernacji, zdolnego do rozmnażania w zaskakująco szybkim tempie. Świat staje w obliczu zagłady. Najgorsze, że to dopiero początek. Zaczyna się koszmar, z którego nie można się przebudzić.

Przeczytaj już teraz fragment: KLIK.

„Wyklucie” to thriller w najlepszym wydaniu – przerazi raczej zatrważającym realizmem niż wstrząsającymi opisami. Dołóżcie do tego przemyślaną fabułę, świetnie nakreślonych bohaterów i znakomite tempo w najlepszym stylu, dzięki któremu teoretycznie niewiele się dzieje, tymczasem wraz z kolejnymi stronami powieści wszystko jak po równi pochyłej prowadzi do katastrofy… Nie będzie zatem zaskoczeniem fakt, że prawa do ekranizacji powieści Ezekiela Boone’a zostały sprzedane na długo przed wydaniem książki.
Premiera książki  9 maja. 

******

Drugi tytuł to coś dla miłośników przyrody, czyli: "Księga Dzikości. Wyjdź z domu i odkryj w sobie dziecko" Davida Scarfe'a. Premiera także 9 maja.
KLIKNIJ

OPIS: Książka zachęca by zwrócić uwagę, ile radości czeka na nas poza domem, poza tabletem, komputerem… Budujemy światy w Minecrafcie, kiedy moglibyśmy budować tratwę. Oglądamy najnowszy serial w telewizji, kiedy moglibyśmy oglądać gwiazdy, buszujemy po mediach społecznościowych, kiedy moglibyśmy buszować po lesie, zamiast szukać okazji w internecie - możemy szukać złota w strumieniu… Mamy coraz lepsze smartfony, ale coraz mniej doświadczeń - świat skurczył się do rozmiaru ekranu przed oczami. 

"Księga dzikości" przypomina nam, ile cudownych przeżyć czeka na nas za progiem. Jest pełna propozycji prostych i przyjemnych zajęć i gier na świeżym powietrzu. Można dowiedzieć się z niej np. jak zrobić tarniówkę, jak wspiąć się na drzewo, rozpalić ognisko, rozpoznać chmury po kształcie i zbudować szałas, znaleźć czystą wodę. Zawiera szereg pomocnych wskazówek dotyczących przyrody i prostych czynności jakie możemy wykonać na powietrzu. Książka pokazuje nam jak fajnie jest czerpać radość z aktywnego bycia na zewnątrz oraz jak nauczyć tej umiejętności dzieci. Pokazuje, że przyroda jest bliżej niż myślimy.  Ta książka pomoże nam także na nowo odkryć w sobie dziecko. 

Jesteście zainteresowani? ☺
Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)