19 lis 2012

Bóg nigdy nie mruga - Regina Brett

Tytuł : "Bóg nigdy nie mruga - 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"
Autor : Regina Brett
Wydawnictwo : Insignis
Liczba stron : 320

Komu z nas nie zdarza się zwątpić w sens istnienia ? Co wtedy robicie ? Większość ludzi popada w depresję, odpuszcza sobie życie towarzyskie, naukę, czasami przez jakąś rzecz (która często jest dla nas przysłowiowym końcem świata ), nie możemy się pozbierać. Dużo jest takich zdarzeń. Czy to mających podłoże natury uczuciowej, kariery zawodowej, czyjejś śmierci, nagłej choroby.. Wystarczy moment, aby upaść na kolana i nie móc podnieść się z nich o własnych siłach. Autorka książki też przeżyła swój dramat. Nigdy nie wierzyła, że życie to dar, chodziła z nosem "w kwintę", nigdy nie była zadowolona. Po latach dopadła ją choroba - rak. Dla kobiet to szczególnie ciężki moment życia, gdy tracą włosy, siły, chęć życia. Pytanie brzmi : co autorka książki zrobiła w tej sytuacji ? Postanowiła walczyć, wziąć się z chorobą "za bary" i nie dać się załamać. Oczywiście, nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale ona znalazła w sobie siłę poprzez pisanie felietonów, które poznał cały świat. Jak pisze na odwrocie książki : ''Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.'' Pisząc pięćdziesiąt wskazówek, jak być innym człowiekiem doznała jakieś formy terapii. Pomogła i sobie i innym. Książka wspiera również fundację Ewy Błaszczyk : "Akogo ?". Myślę, że ta lektura daje sporo do myślenia. Można się zastanowić na kilkoma ważnymi dla siebie rzeczami. Dla kogoś, kto jest na "zakręcie życiowym" (choć nie tylko), polecam tą książkę. Zagłębcie się w jej rozdziały, a może znajdziecie coś, czego szukaliście, tylko nie wiedzieliście gdzie tego szukać. 

Moja ocena : 4/5
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/154728/bog-nigdy-nie-mruga-50-lekcji-na-trudniejsze-chwile-w-zyciu/opinia/8280329#opinia8280329Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje 

oraz wydawnictwu Insignis

Zapraszam również na blog związany z powyższą książką : bognigdyniemruga.bloog.pl

9 komentarzy:

 1. być może w przyszłości przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie życiowe książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem nachodzi mnie na tego typu lektury, więc nie mówię "nie". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czasem przeczytać książkę, która zmusza mnie do głębokich przemyśleń i niejako siada na psychikę, więc być może się skuszę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mówię nie, aczkolwiek nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno bardzo wartościowa pozycja, bardzo chętnie się z nią zapoznam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa ksiazka, a niektore lekcje daja naprawde do myslenia :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję, zostałaś nominowana do Libster Blog Awards http://zuzikzuzu.blogspot.com/2012/11/libster-blog-awards.html :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)