3 wrz 2012

101 Archaniołów - Doreen Virtue


Tytuł : 101 Archaniołów
Autor : dr Doreen Virtue
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii
Liczba stron 180
Data wydania : 2011
Dostępność : Książkę można nabyć w sklepie internetowym talizman.pl


''Co byś powiedział na skorzystanie z pomocy kogoś wszechpotężnego? Kogoś, kto nigdy Cię nie zawiedzie i dla kogo nie będzie rzeczy niemożliwych?'' 

 Autorka książki Doreen Virtue dedykowała ją Bogu, dziękując Mu za archaniołów. Kimże oni są ? 
Słowo ''archanioł'' wywodzi się od greckiego ''archi'', co oznacza ''naczelnego'', ''pierwszego'', oraz od ''angelos'' czyli posłaniec Boga. W niektórych religiach archaniołowie określani są bytem duchowym, stojącym wyżej w hierarchii niebiańskiej niż pozostali aniołowie. Są posłańcami Boga. Jego przysłowiową prawą ręką. 

W sztuce najczęściej przedstawieni są jako idealne istoty ludzkie, wyposażone w skrzydła orła bądź łabędzia. Patrzą na nas swoimi nieruchomymi oczyma z wielu obrazów, sklepień kościołów. Z badań autorki można się dowiedzieć, że archaniołowie istnieją we wszystkich religiach świata. Noszą te same imiona co w Biblii, choć oczywiście są one zmienione odpowiednio dla danego języka i kultury. 

Archanioł to jeden z dziewięciu chórów anielskich, najwyższy z książąt nieba. Stoją na czele hufców anielskich. W zależności od tradycji ich liczba będzie różna. Zazwyczaj będzie to liczba siedem. Najbardziej znanymi z archaniołów biblijnych będą : Michał, Rafael, Gabriel oraz Uriel. Archanioł Gabriel zwiastował radosną nowinę Maryi, jak głosi jedna z pięknych pieśni. 

Archaniołowie są nadzorcami rodzaju ludzkiego i Aniołami Stróżami ludzi. Każdy z nich wykazuje pewną specjalność będącą jakimś aspektem Boga. Doreen Virtue zebrała zwierzenia osób, które modliły się i wzywały pomocy Archaniołów. Wszyscy z nich zostali wysłuchani. ''Ich obecność jest wyczuwalna właśnie w ten sposób. Wystarczy tylko uwierzyć i prosić, a na pewno zostaniecie wysłuchani''. - radzi nam Doreen.

Piękne wydanie tej małej książeczki przyciąga wzrok czytelnika. Wiara w życiu każdego człowieka jest przecież bardzo ważna. Nawet zagorzali ateiści otrzymali wsparcie duchowe od Archaniołów. Sama, zachęcam Was do zgłębienia tego tematu i przekonania się czy wierzycie w te skrzydlate istoty czy też nie. Myślę, że jak najbardziej warto. 


Moja ocena : 8/10.

Opinia opublikowana także na portalu lubimyczytać.pl.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/108095/101-archaniolow

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuje wydawnictwu Studio Astropsychologii 

14 komentarzy:

 1. czytałam i bardzo mi się spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. może i sama dam się skusić :)
  jeszcze zobaczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że mamy swoich Aniołów Stróżów.
  Książka interesująca.)

  OdpowiedzUsuń
 4. Głębokie przemyślenia i refleksja. Niestety skłaniam się ku opcji rozrywka - i wolę lżejsze pozycje. Ale może nie mam racji...

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała, fascynuje mnie temat aniołów, chociaż nie w kategoriach wiary a bardziej mitologii, która jest ciekawa i warto ją poznać. Tak czy inaczej ksiązka ze wszech miar interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki tego wydawnictwa omijam szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię książki o aniołach, ale to wydawnictwo mnie odpycha. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. musze chyba nabyc taką książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiła mnie tak książka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie przepadam za książkami z aniołami ale muszę Ci powiedzieć ,że ta mnie bardzo zainteresowała ;))

  W wolnej chwili zapraszam do mnie na news ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa tematyka czasami lubię coś w ten deseń

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)