8 wrz 2012

Nieznane przykazanie - Marek Meissner

Tytuł : Nieznane przykazanie
Autor : Marek Meissner
Wydawnictwo : Sol
Liczba stron 353
Data wydania : 2012
Dostępność : Książkę można kupić na stronie księgarni internetowej merlin.pl  

Znany dziennikarz, Mark Wells mieszkający w Bostonie ma z pozoru wszystko : piękną, sławną żonę, wspaniałe mieszkanie oraz ciekawą, satysfakcjonującą pracę. Dobrą passę przerywa nagłe odejście żony, które burzy dotychczasowe poukładane życie. Załamany i opuszczony, Mark zgadza się przyjąć ofertę pracy, która wydaje mu się niezmiernie nudna i beznadziejna. W pracy spotyka piękną fotoreporterkę, Carlę która wydaje się być zainteresowana nim. Niestety, Wells poniżany non stop przez szefa, który wynajduje mu zupełnie nieciekawe i denne zadania oraz zraniony odejściem żony, postanawia zrezygnować z posady w pracy. Wszystko się (pozornie) zmienia, gdy zostaje mu zlecony artykuł o rodzicach pisarza, którego dzieło wydaje się być gorszące dla kościoła. Powodowany ciekawością i nagłym zwrotem akcji, Mark postanawia rozwikłać zagadkę, której skutki mogą okazać się nieobliczalne dla świata.. Nie wydaje się to być łatwe, zważywszy na to, iż matka pisarza - Konstancja ( skrywająca sekret przekazywany od pokoleń ), wspomagana przez szatana i mająca za sługę nieobliczalnego Leona Moreno, bardzo zależy na tym, by prawda nie wyszła na jaw. Zagrożenie staje się coraz większe dla stolicy kościoła - Watykanu, który najwyraźniej bagatelizuję całą sprawę.. 
Czy Markowi i Carli uda się wygrać z niecofającym się przed niczym przeciwnikiem i nie ponieść przy tym poważnych konsekwencji ? Tego dowiecie się już z książki. 


"Nieznane przykazanie" jest debiutem Pana Marka Meissnera. Czytając mamy wrażenie, że akcja przypomina atmosferę grozy i napięcia z takich dzieł jak : "Egzorcysta" czy "Dziecko Rosemary". Autor połączył kryminał z nutą thrilleru oraz odrobiną horroru ( w niektórych momentach ). Zagłębiając się w lekturę, nie wiemy tak naprawdę co skrywa kolejna strona. Dal wielbicieli dzieł lekkiej grozy i zagadek a'la Dan Brown ta książka będzie jak znalazł. Serdecznie polecam. W żadnym wypadku nie będziecie się nudzić. 
Marek Meissner - z wykształcenia filolog angielski, z zawodu biznesmen, miłośnik kotów (ma ich trzy), pasjonat giełd papierów wartościowych oraz literatury, choć sam wziął do ręki pióro stosunkowo późno.Okazjonalnie publikował w prasie specjalistycznej artykuły n/t amerykańskiego rynku akcji, przetłumaczył i wydał połowę z 154 "Sonetów" Szekspira.

Moja ocena : 4/5.
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl 
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/142886/nieznane-przykazanie/opinia/7453792#opinia7453792


Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje Wydawnictwu SOL. 

11 komentarzy:

 1. Niedługo będę miała tą książkę, więc będę mogła ocenić ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam autora, ale może trafi mi się okazja kiedyś by to zmienić? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie po nią sięgnę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam, ale zainteresowałaś mnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. wątek kościoła na pewno przyciągnie wielu czytelników

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zmiany na blogu :)
  Książka moim zdaniem warta przeczytania, tylko ostatnio brak mi czasu...(i to jest straszne)!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka wydaje się ciekawa, lubię taką tematykę :)

  http://palinka-blog.blogspot.com/2012/09/konkurs.html - przy okazji zapraszam na konkurs, do wygrania dowolna rzecz z Alefarcik.pl! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Recenzja bardzo zgrabna ;) Aczkolwiek nie wiem czy wzięłabym się za tę pozycję.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)