11 wrz 2012

Wino z Malwiną - Magdalena Kordel

Tytuł : Wino z Malwiną
Autor : Magdalena Kordel
Wydawnictwo : Sol
Liczba stron : 336
Data wydania : 2012
Dostępność : Książkę można kupić na stronie księgarni internetowej merlin.pl 

Nota od wydawcy :

" W życiu Majki nareszcie wszystko się ustabilizowało. Wygląda na to, że po wielu perypetiach znalazła nie tylko swoje miejsce na ziemi, ale też miłość i przyjaźń. Ale nie jest dobrze, jak jest za dobrze. Nad Uroczysko nadciągają burzowe chmury. Ich pierwszym zwiastunem jest pojawienie się Niemki, która (jak szepczą mieszkańcy Malowniczego) przyjechała odbierać ludziom ziemię. Jaki wpływ będzie miała ta wizyta na mieszkańców Uroczyska i całego miasteczka? Czy miejscowi poradzą sobie z kłopotliwym gościem ? Kim jest ciotka Rozalia, która niespodziewanie zjawia się w Uroczysku ? I jak ma się do tego tytułowe wino ? "

"Wino z Malwiną" to kolejna z książek cyklu sudeckiego. Wcześniejsze z nich "Uroczysko", "Sezon na cuda" czy "Okno z widokiem" są zapewne już znane czytelnikom. Ciekawa okładka też szczególnie przyciąga wzrok czytelnika. Książkę tę można śmiało polecić wszystkim paniom oraz zainteresowanym.
Czyta się ją szybko. Obraz małego miasteczka jest pokazany bardzo przyjemnie, że aż chciałoby się tam przeprowadzić, żeby zaznać takiego sielskiego życia. ;)
Lekki styl pisania oraz ciekawe wątki sprawiają, że ta książka idealnie będzie się nadawać na chłodny wieczór przy kominku. Z lampką wina oczywiście.

Magdalena Kordel - ur.1978 r. Autorka 48 tygodni i bestselerowych powieści Uroczysko i Sezon na cuda. W pisarstwie odnalazła swoje powołanie i sposób na życie. Uwielbia podróżować i czytać. Fascynuje ją kuchnia włoska i wszystko co jest związane z tym krajem. Być może dlatego, że tak jak Włosi dużo mówi i lubi się śmiać – skrycie podejrzewa, że w poprzednim życiu musiała być Włoszką. Na równi z Italią kocha Dolny Śląsk i dlatego akcje swoich powieści osadziła w dolnośląskim miasteczku – Malowniczym, łączącym cechy wielu odwiedzanych przez nią corocznie miasteczek. Prywatnie to szczęśliwa żona, mama dwójki dzieci – Zuzy i Tymka. Kocha zwierzęta przyrodę, a przede wszystkim góry, które po ojcu (pochodził z Beskidu Niskiego) ma we krwi. Obecnie jak to pisarki mają w zwyczaju pracuje nad kolejną powieścią i wspólnie z mężem kończy pracę nad przewodnikiem po Sudetach.

Moja ocena : 4/5.
Opina opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/142881/wino-z-malwina/opinia/7453781#opinia7453781

Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje wydawnictwu SOL

15 komentarzy:

 1. Będę miała niedługo w rączkach, więc z wielką przyjemnością przeczytam ;) Zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też muszę do niej zaglądnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie wpadła w moje łapki, więc nie wiem. Ostatnio moja lektura płacze tylko z półki. net jednak zabiera masę czasu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Już słyszałam o tej książce, ale chyba nie sięgnę. Na razie polskich powieści unikam, bo tym jak pod jedną taką recenzją ktoś notorycznie mnie obraża (oczywiście dlatego, że wystawiłam negatywną ocenę) :> Ale okładka kojąca, miła dla oka i treść pewnie równie sielska :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę mam na swojej półce. Cieszę się, że pozytywnie ją oceniłaś. Będę z jeszcze większą niecierpliwością oczekiwać godziny kiedy się w nią zagłębię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. odkładam książkę na dalszą przyszłość, gdyż nie znam poprzednich części :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety ale żadna z książek Pani Magdaleny jeszcze nie jest mi znana, a mam na nie ochotę, na razie poszukuję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się bardzo klimatycznie, więc czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie się zapoznam w z twórczością tej pani, tym bardziej, że cieszy się dość dobra opinią :)

  OdpowiedzUsuń
 10. nie wiem;)
  jak trafie przypadkiem na ta serię to czemu nie...

  OdpowiedzUsuń
 11. też mam, ale jeszcze nie wgryzłam się w temat:) trzeba będzie pogonić Normana i przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka kusi swoją okładką i ciekawą fabułą. Czuję się zachęcona. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. książka dobrze się zapowiada, ja póki co szukam pierwszej części tej serii :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)