22 wrz 2012

Dziedzictwo - Katherine Webb


Tytuł : ''Dziedzictwo''
Autor : Katherine Webb
Wydawnictwo : Ignisis
Liczba stron : 512
Data wydania : 19.09.2012 premiera
Cena : 39,99 zł

Po śmierci swojej nielubianej babki, siostry Ericka i Beth Calcott przyjeżdżają do Storton Manot, rezydencji rodzinnej, aby uporządkować pewne sprawy. To tutaj obie siostry spędzały wakacje jako małe dziewczynki. Przeglądając rzeczy babki, Erica cofa się wspomnieniami sprzed przeszło dwudziestu lat. Wtedy to, w tajemniczych okolicznościach zaginął ich kuzyn - Henry. To wydarzenie odcisnęło ślad nie tylko na jego rodzicach, ale także na pozostałych osobach.. Nikt nie wie co tak naprawdę zdarzyło się tamtego dnia. Erica postanawia rozwikłać zagadkę z przeszłości, aby pozbyć się winy i zaznać spokoju. Dążąc do wyjaśnienia całej sprawy, przypadkowo napotyka na mroczny sekret, który jest związany z ich prababką, piękną dziedziczką - Caroline. Przeszłość i jałowa ziemia odległej Ameryki oraz sroga zima teraźniejszej Anglii zaczynają się ze sobą zbiegać.. Czy Erice dane będzie rozwikłać skrywane przez lata sekrety ? A tym samy stawić czoło ich dziedzictwu ? Jak najbardziej zachęcam do zapoznania się z tą historią.

Katherine Webb - (ur. 1977) dorastała na wsi w hrabstwie Hampshire. Zainteresowanie historią zaprowadziło ją na Uniwersytet w Durham. Po ukończeniu studiów kilka lat spędziła w Londynie i Wenecji, lecz na stałe osiedliła się w pełnym przeciągów domku w Berkshire. Pracowała jako kelnerka, au pair i sekretarka; sprzedawała kostiumy postaci z bajek; była bibliotekarką i gospodynią domową. Dziś jest pisarką na pełny etat oraz zagorzałą czytelniczką, uwielbiającą swoje dwa koty, jazdę konną i niezmierzone przestrzenie. Jej debiutanckie ''Dziedzictwo'' doceniono w wielu rankingach – powieść otrzymała między innymi najwięcej głosów w popularnym głosowaniu TV Book Club i okrzyknięta została najlepszą książką na lato 2010 roku; znalazła się również na prestiżowej liście najlepszych młodych autorów Galaxy National Book Awards.

''Dziedzictwo to niesamowita, zapadająca
w pamięć i poruszająca historia, której
echa będą odzywać się w Tobie
jeszcze długo po zamknięciu książki. ''

Czytelnik na pewno nie będzie rozczarowany powyższą pozycją. Swoją drogą trochę sceptycznie podchodziłam do takich historii i długości ich opisywania, ale przyznaje pomyliłam się. Książka autentycznie ma w sobie "to coś". Jestem zadowolona, że poświęciłam jej swój czas. Zachęcam Was do tego samego.

Ocena : 5/5
Opinia opublikowana również na stronie lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/149870/dziedzictwo/opinia/7647320#opinia7647320

Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje 

7 komentarzy:

 1. Zazdroszczę Ci tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już czaję się na nią od dłuższego czasu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. O proszę i znowu zmiany :) Ale HP się utrzymuje, hi hi hi. Powiem że książka leży u mnie na półce i czeka sobie na swoją kolei (a niedługo będzie też do wygrania na moim mini konkursie).
  Czy poprawiłaś już może swój wpis u mnie na rozdaniu? Zerknij proszę.
  Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam i jest świetna!!
  polecam każdemu

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie ... zachęca do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może być ciekawa, chętnie ją przeczytam jak spotkam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)