8 gru 2012

Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy - Licia Troisi


Tytuł : "Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy"
Autor : Licia Troisi
Wydawnictwo : Zielona Sowa
Liczba stron : 408
Data wydania : 2012

Talitha jest córką bogatego mieszkańca Nashiry, hrabiego Królestwa Lata, który jest osobą zimną i wyrachowaną. Jako osoba z wyższych sfer, Talitha nie może spełniać swoich marzeń o walce i życiu z mieczem w ręku. Świat w którym żyje "cieszy się" niezwykłym dobrem jakim jest powietrze. Jego jedynym źródłem są ogromne drzewa, znajdujące się w całym imperium Talarii, a przetrzymuje je tajemniczy kamień. To w cieniu tych gigantycznych drzew toczy się życie ludzi, którym antyczny dogmat zabrania bezpośredniego patrzenia na niebo i jego dwa słońca.

Wszystko ulega zmianie, gdy ukochana siostra Talithy zapada na podejrzaną chorobę i umiera. Ojciec w zastępstwie zmarłej, wysyła Talithę do klasztoru, gdzie dziewczyna ma odbyć naukę.

Jednak klasztorne życie ze wszystkimi jego zakazami i nakazami nie jest tym, czego pragnie Talitha.. Wraz ze swoim wiernym sługą Saiphem, dziewczyna planuje ucieczkę, w ciągu której przyjdzie jej się zmierzyć z tajemnicami pilnie strzeżonymi przez zakonnice. Zło rozprzestrzenia się coraz szybciej, a jego skutki mogą okazać się fatalne w skutkach. Istnieje tylko jedna osoba, która może temu zapobiec. Jest on jednak więziony i strzeżony.. 
Czy świat Nashiry ulegnie zagładzie i będzie za późno na jakikolwiek ratunek ? 


Licia Troisi - Studiowała astrofizykę i pracuje w rzymskim obserwatorium jako astrofizyk. W wieku 21 lat zaczęła pracować nad swoją pierwszą trylogią - Kroniki Świata Wynurzonego. Wszystkie części tej trylogii znalazły się w pierwszej dziesiątce na liście bestsellerów we Włoszech. Następna trylogia nosiła tytuł Wojny Świata Wynurzonego, a jej pierwsza cześć Sekta Zabójców została wydana w nakładzie 300.000 egzemplarzy. Obecnie pracuje nad trzecią częścią Legendy Świata Wynurzonego.

Powyższa książka tej autorki okazała się fantastyczna. Pełno w niej napięcia, magii, akcji oraz kilku innych, ważnych elementów które pozwalają się cieszyć z lektury dobrej książki :) Muszę przyznać, że nie jestem zawiedziona i z chęcią poznam inne pozycje tej autorki. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo Troisi z cała pewnością tworzy dzieła niesamowite ! 

Moja ocena : 5/5
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/153149/krolestwa-nashiry-marzenie-thalithy/opinia/8280251#opinia8280251

Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje Wydawnictwu Zielona Sowa.

8 komentarzy:

 1. Z chęcią bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wciąż czekam, aż znajdę czas na zabranie się za twórczość tej autorki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie klimaty, zapowiada sie interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i czkam na kolejną część:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym kiedyś przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią bym przeczytała. Okładka na 4+.
  Pozdrawiam,
  recenzentka-eurydyka.blogspot.com

  Ps. dodaję do obserwowanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. z wielką ochotą sięgnęłabym po tę książkę !

  OdpowiedzUsuń
 8. Czaję się na tą książkę, ale ciągle nie jestem pewny, czy to dla mnie. Boję się, że to będzie zbyt naiwne i młodzieżowe.

  Niemniej okładkę ma tak śliczną, że chyba kupię to choćby z tej jednej przyczyny : )

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)