2 gru 2012

Rozdroża - William Paul Young

Tytuł : "Rozdroża"
Autor : William Paul Young
Wydawnictwo : Nowa Proza
Liczba stron : 312
Data premiery : 28 listopada 2012

Nowa powieść autora bestsellerowej Chaty.


Anthony Stewart to biznesmen, który do swojej pozycji doszedł własnymi siłami. Nie jest on jednak osobą miłą, ani ciepłą, wręcz przeciwnie - jest egoistą i snobem, którego boją się pracownicy jego firmy. Porzucił on swoją rodzinę, wyrządzając im wielką krzywdę i w głębi duszy wie, że postąpił źle. Nie ma jednak odwagi przyznać się do tego otwarcie. Ze swoją żoną rozwiódł się dwa razy, doprowadzając ją do ruiny majątkowej, a córka nie chce go znać.. Anthony czuje się podle, więc szuka zapomnienia w alkoholu. Nagłe wydarzenie sprawia, że spojrzy jednak inaczej na swoje życie.


Lekarze wykrywają u niego guza mózgu, a on sam zapada w śpiączkę.. Podczas tych wydarzeń zapada w surrealistyczny sen, w którym przeżywa na nowo swoje wzloty i upadki. Spotykając się tam z pewnymi osobami, a nowo uczy się co to przebaczenie, śmierć, czas i wybór. Podróż, którą przeżywa Anthony może na nowo uświadomić mu pewne sprawy, szczególnie że spotyka on samą Trójcę Świętą.. Czy będzie miał odwagę, żeby dokonać krytycznego wyboru, który może naprawić wielką niesprawiedliwość, jaką wyrządził przed zapadnięciem w śpiączkę ?


Przyznam szczerze, że nie czytałam poprzedniej książki tego autora i nie znam jego twórczości. Myślę jednak, że po sukcesie poprzedniej książki autor stworzył coś miernego na wzór poprzedniczki.. Pomysł z wplecieniem w akcję surrealistycznego świata, osoby Jezusa i Boga raczej nie powala na kolana. Nie chodzi tu o kwestię religijności czy wierzeń, ale o samą treść. Nie bardzo odnajduję się w takiej tematyce. Z początku owszem, można się zaczytać, ale później książka staje się nużąca. Muszę powiedzieć, że troszkę się zawiodłam. Ale nie ma przecież rzeczy doskonałych. ;) Metoda prób i błędów jest tu jak najbardziej pożądana. Może Wam się jednak książka spodoba i trafi w wasz gust. ;)


Moja ocena : 2/5

Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/156912/rozdroza/opinia/8617834#opinia8617834

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje 

12 komentarzy:

 1. Tego autora chętnie poznam, ale nie koniecznie dzięki temu tytułowi. Zacznę chyba od "Chaty". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym tam jednak była zdecydowana spróbować, lubię eksperymenty (nawet z kiepskimi książkami) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam "Chatę" i podobała mi się, chętnie sięgnę i po tę książkę mimo tak niskiej noty, sama chcę się przekonać jaka jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, dziękuję za zgłoszenie w konkursie jako pierwsza:) Bardzo ciekawe odpowiedzi, prosiłabym jednak żebyś umieściła jeszcze linki do wybranych przez siebie pozycji - może być w komentarzu do Twojego komentarza:) Pozdrawiam i życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ksiazka zdecydowanie warta przeczytania :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam możliwość otrzymania tej książki do recenzji, ale zrezygnowałam. Wybrałam "Assassin's Creed: Objawienia" i na dzień dzisiejszy nie żałuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo tak niskiej noty zaciekawiłaś mnie:) Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)