13 mar 2016

"Fantastyczne miasta" - Steve McDonald

Tytuł: "Fantastyczne miasta".
Autor: Steve McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 60
Data premiery: 08-02-2016

Wielu z Was pewnie już słyszało o kolorowankach, które wydał Egmont. Drugi tytuł z którym miałam styczność to tym razem fantastyczne miasta. Jest to niesamowita kolorowanka dla dorosłych (i nie tylko), pełna wymyślnych i prawdziwych miejsc!

Jest tutaj bardzo dużo szczegółów, podobnie jak w "Konstrukcjach...". Kolorowanie ich zajmie nam z pewnością sporo czasu i uwagi ☺

Jeśli ktoś znudził się "klasycznymi" kolorowankami jak koty, kwiaty, czy serduszka - takie architektoniczne mandale i ilustracje pełne najdrobniejszych szczegółów będą nie lada gratką. Kartki kolorowanki są grube, co prawda nie pojedyncze, ale papier jest na tyle sztywny, że kolory nam nie przebiją - nawet jeśli użyjemy mazaków. 

Kolejnym plusem jest na pewno wymiar - są to duże obrazki, kojarzą mi się trochę z większym atlasem. Na wstępie mamy fajny spis treści i każda strona jest zaopatrzona w przypis, co w danym momencie mamy pokolorować. Znajdziemy tu i Londyn, Tokio, Paryż, jak i Rio, Amsterdam, Nowy Jork, a także zupełnie wymyślne miejsca - stworzone przez autora. 

Właśnie. Autor ma duży talent w odwzorowywaniu miejsc, z najmniejszymi szczegółami. Byłam pod wrażeniem patrząc na greckie Santorini - wypisz, wymaluj wygląda prawdziwie. ☺ 
Także - nie namyślajcie się długo, tylko kredki w dłoń i zachęcam do zapoznania się z tą formą relaksu. 

Moja ocena: 5/5.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Egmont
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytać.pl KLIK

1 komentarz:

  1. Idealna na nudne godziny w szkole ;D Jeśli nie masz nic przeciwko wspólnemu obserwowaniu, to zapraszam, na pewno się odwdzięczę.
    Jedynie daj znać że zaczęłaś :))
    Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam na nowy post! Byłoby miło gdybyś zaobserwowała:) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)