11 lis 2016

"Trzy kolory wystarczą. Rysuj!" - Sarah Skeate

Tytuł: "Trzy kolory wystarczą. Rysuj!"
Autor: Sarah Skeate
Liczba stron: 112
Wydawnictwo: Insignis

Antystresowe kolorowanki całkowicie zawojowały świat. Ich wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem od wydawnictwa Insignis otrzymałam egzemplarz Sarah Skeate, która wpadła na pomysł - by do kolorowania użyć... tylko 3 kolorów: czerwonego, niebieskiego i czarnego. To od nas zależy czy weźmiemy mazaki, a może cienkopisy i posłużymy się kreską cienką - lub grubą, by wykreować fantastyczne wzory i postacie. 

Na wstępie znajduje się spis treści, który opisuje co znajdziemy w książce. Wśród tego wszystkiego spotkamy urocze buźki, ale też i straszne, styl art deco, zwierzaki, artystyczny alfabet, naukę cieniowania, paski, kreski - oraz szablony. 

Szablony są nowością w kolorowankach, ale dzięki nim - nawet dzieci będą mogły fajnie się bawić przy takiej kreatywnej rozrywce. 
Plusy kolorowanek to niewątpliwie rozwijanie w nas pomysłowości, zdolności plastycznych, oraz wiadomo - zabijanie nudy ☺

Mi taka forma rozrywki chyba nigdy się nie znudzi. Czy to będę zapełniać kolorami ciekawe ornamenty, kwiaty, czy co rusz - odkrywać nowe techniki i cieszyć się z tego. Polecam serdecznie "Trzy kolory wystarczą" - każdemu zainteresowanemu, bo jak widzicie nawet nie potrzeba tutaj posiadać szuflady kredek, ani farb, by popuścić wodze naszej fantazji.

Moja ocena: 5/5

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję wydawnictwu Insignis
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytać.pl KLIK

1 komentarz:

  1. Przydałaby mi się taka chwila tylko dla siebie,aby móc się w końcu choć trochę odstresować.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)