23 sie 2018

Poruszająca i dodająca otuchy biografia roku – „Małe wielkie rzeczy” już wkrótce w księgarniach

Cześć,

Henry Frazer. Dziś znany brytyjski artysta i mówca motywacyjny, którego nazwisko znalazło się na siódmym miejscu w rankingu Power 100 z 2017 roku, listy najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych żyjących w Wielkiej Brytanii. 9 lat temu – zwyczajny siedemnastolatek, który pewnego letniego dnia uległ tragicznemu wypadkowi. To o nim J.K. Rowling, autorka serii o Harrym Potterze, mówi, że jest jedną z najbardziej niezwykłych osób, jakie poznała. 
Podczas beztroskich wakacji w 2009 roku Henry doznał urazu kręgosłupa i został sparaliżowany od szyi w dół. Aby znów korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania musiał pokonał niewyobrażalne trudności.

„Małe wielkie rzeczy” – podnosząca na duchu opowieść młodego człowieka, który uwierzył, że każdy dzień może być dobry.

W swojej książce Henry pisze o tym, jak w wyzwaniach, z którymi musiał się mierzyć, zawsze odnajdywał dar; jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw oraz jak szukał pozytywnych stron każdej sytuacji.  „Małe wielkie rzeczy” to przepiękna, motywująca opowieść o wdzięczności oraz sile tkwiącej w każdym z nas – sile, która jest zdolna pokonać największe trudności. 

Biografia Henry’ego Frasera „Małe wielkie rzeczy” z przedmową J.K. Rowling ukaże się już 19 września nakładem wydawnictwa Insignis. 
Jesteście ciekawi tego tytułu?
Pozdrawiam, Angelika

2 komentarze:

  1. Nie słyszałam o tej książce, więc bardzo dziękuję za ten wpis , To zdecydowanie powieść, która mi się spodoba. Będę o niej pamiętać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)