23 kwi 2013

Zielony eliksir życia - Victoria Boutenko

Tytuł : "Zielony eliksir życia"
Autor : Victoria Boutenko
Liczba stron : 248
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii


Dlaczego tak trudno polubić nam zieleninę ? Spójrzmy uważnie na swoje talerze. Każdy szanujący się Polak, nałoży sobie na obiad kawał mięsiwa, kopiec ziemniaków i znikomą ilość sałatki. Ile trudu zadają sobie rodzice, aby przekonać swoje dzieci do tknięcia szpinaku, brukselki czy listka sałaty ? A przecież kolor zielony to kolor nadziei. ;) Nasze uprzedzenia nie pochodzą niestety z niczego innego, jak przyzwyczajeń żywieniowych i ubogiej diety.. 

W powyższym poradniku przeczytamy, że "zielone" - to nic innego jak samo zdrowie. Ta książka to mała kopalnia wiedzy dla każdego weganina, wegetarianina czy miłośnika mięsa, który chce wzbogacić swoją dietę. Aby przejść na zdrowe żywienie i coś urozmaicić, czasami nie trzeba rezygnować z ulubionego smaku potraw!

W książce skupiamy się na zielonych shake'ach, na które znajdziemy kilkanaście przepisów. Obok nich znajdują się relacje osób, które zdecydowały się na mały "detoks" i picie tych zdrowych napoi. Zielenina sama w sobie jest niewątpliwie bardzo odżywcza i bogata w kwasy omega-3 oraz białko. Pijąc dwa shake'i dziennie dostarczymy swojemu organizmowi potężną dawkę chlorofilu, witamin, minerałów, enzymów i antyoksydantów. Sprawią one, że poczujemy się lepiej i poprawimy swoje samopoczucie. 

Dla ciekawych wiedzy, znajdzie się tutaj szczegółowy skład wartości odżywczych poszczególnych warzyw, na co mogą mieć one pozytywny wpływ, a także mini-testy. Może więc czas przerzucić się na "zieleninkę", zważywszy na porę roku i dostarczyć swojemu ciału witamin i minerałów?Victoria Boutenko - jest specjalistką od kuchni witariańskiej, nauczycielką, badaczką i artystką. Na całym świecie prowadzi zajęcia na temat zdrowego stylu życia. Plonem jej edukacyjnej misji są miliony ludzi pijących zielone koktajle i stosujący dietę "raw food". Autorka stale odwiedza różne zakątki świata, dzieląc się przepisami surowej kuchni, a także inspirującą historią swojej determinacji w dążeniu do celu.  


Moja ocena : 5/5
Opinia opublikowana również na portalu lubimyczytac.pl
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/172028/zielony-eliksir-zycia/opinia/10667378#opinia10667378

Za egzemplarz recenzyjny serdecznie dziękuje Studiu Astropsychologii

1 komentarz:

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)