15 cze 2021

Czerwcowe nowości od wydawnictwa Insignis💪💓😻

„Dawno nie czytałem czegoś równie dobrego”. – Vincent V. Seversky

„Nowy król thrillera szpiegowskiego”. – „Mail on Sunday”

Wyrzutki. Nieudacznicy. Kulawe konie. Poznajcie najciekawsze grono agentów w służbie Jej Królewskiej Mości. A wszystko szczodrze doprawione wielką i małą polityką, nieczystymi zagrywkami, nagłymi zwrotami akcji, fantastycznie budowaną dramaturgią i sporą szczyptą humoru.

Cztery piętra Slough House. Uściślijmy: cztery dość obskurne pięta budynku z łuszczącą się farbą, o brudnych szybach, a gdyby zajrzeć do środka – z równie nieciekawym wnętrzem. Czy to miejsce dla agentów kontrwywiadu? Czy to możliwe, że pracują tu wyszkoleni szpiedzy? 

Oto kulawe konie – zdegradowani agenci MI5, którzy nie nabroili na tyle, aby wyrzucić ich z agencji, ale zarazem wystarczająco, by nie chcieć ich oglądać w głównej siedzibie, Regent’s Park. Trafili zatem do Slough House, do jego zapuszczonych pokoi, wyposażonych nie lepiej niż część administracyjna pośledniego więzienia. Kulawe konie może i dobrze się zapowiadały, ale zawodowa wpadka (w przypadku niektórych dość spektakularna), nałóg lub jeszcze inna kompromitacja otworzyły im drzwi Slough House, gdzie króluje Jackson Lamb. 

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już teraz! KLIK :)

Do internetu trafia film z młodym chłopakiem w worku na głowie. Porywacze wyznaczają termin jego egzekucji, która ma być transmitowana na żywo dla milionów widzów przed ekranami. 

To z pewnością nie jest sprawa dla kulawych koni. Jak to się stało, że nagle są niemal w centrum wydarzeń? Naznaczeni – jak wierzą: naznaczeni już na zawsze – swoimi porażkami, zaangażowani w bezsensowne przekładanie papierów w Slough House, nagle okazują się ludźmi, którymi chcieli być, gdy wstępowali do tajnych służb. 

Postać charyzmatycznego, niechlujnego i na pozór niegroźnego Jacksona Lamba (w jego rolę w serialowej wersji „Kulawych koni” wcieli się sam Gary Oldman!) oraz jego nietuzinkowych podopiecznych stworzył Mick Herron. Wielokrotnie nagradzany, okrzyknięty następcą Johna le Carrégo, został dziś doceniony za swoją serię „Slough House” na całym świecie, zbierając entuzjastyczne recenzje i licznych wiernych czytelników. Bestsellerowa seria trafia nareszcie do Polski!

„Kulawe konie” Micka Herrona, pierwsza część cyklu „Slough House”, ukaże się 30 czerwca nakładem wydawnictwa Insignis.

*************************

Zapowiedź druga😊💜💚💙💚💜

Jeżeli zachwyciły cię obserwacje Adama Kaya z jego bestsellerowego „Będzie bolało”, nie oderwiesz się od tej książki. 

Kathy Burke o „Antyspołecznym”: „Mrocznie komiczny. Wyobraź sobie książkę Adama Kaya, tyle że z większą liczbą ciał (nie tylko ludzkich). To cudownie cyniczna lektura, ale przy tym głęboko empatyczna”.

Gdy zachowanie niektórych z nas staje się obciążeniem dla pozostałych, potrzebne są osoby wykonujące taką pracę jak on. Antyspołeczni. Tego typu pracownicy w niebie się nie przydadzą, w piekle na ich interwencję jest za późno, ale na tym łez padole wciąż muszą robić swoje. 

Nick Pettigrew przez dziesięć lat był pracownikiem do spraw zachowań antyspołecznych (z ang. ASBO, anti-social behaviour officer). Był wzywany, gdy piętro niżej świetnie prosperowała melina narkotykowa. Albo gdy sąsiadka regularnie obrzucała czyjeś okno jajkami. Albo też gdy wy sami urządzaliście huczną imprezę, przeciągającą się do godzin porannych, która przeradzała się w zaczepki słowne i fizyczne oraz pączkowała na tyle, że uczestnicy (właściwie to nie wszystkich kojarzyłeś) siedzieli (lub leżeli) nie tylko u ciebie, ale również na klatce schodowej.

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już dzisiaj! KLIKNIJ.


„Lepiej, żebyś nie sikał z balkonu na podwórze i nie wmawiał mi, 
że to deszcz”😡😈

Zabawna, a zarazem poruszająca najczulsze struny książka Nicka Pettigrewa jest słodko-gorzką opowieścią o pracy, z powodu której granice cierpliwości, współczucia oraz wytrzymałości psychicznej autora znacznie się przesunęły. „Antyspołeczny” to również błyskotliwa diagnoza współczesnego społeczeństwa: jego bolączek, słabych punktów, problemów, o których raczej się tylko rozmawia, zamiast skutecznie je rozwiązywać. Te pełne czarnego humoru zapiski sprawią, że będziecie się śmiać, płakać i kipieć ze złości… i to czasem naraz, czytając zaledwie jedno zdanie. 

„Antyspołeczny. Sekretny dziennik pracownika do spraw zachowań antyspołecznych” Nicka Pettigrewa ukaże się 30 czerwca nakładem wydawnictwa Insignis.

Czy któraś nowość Was zainteresowała? 😌💜💜

Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)