15 cze 2021

"Dobre wieści" czyli optymistyczna książka o tym, że świat wcale nie jest taki zły😇

Hej!

Lubicie oglądać wiadomości? Coraz więcej ludzi ich unika, ponieważ wpływają negatywnie na ich samopoczucie. Potrzebujemy DOBRYCH WIEŚCI bardziej niż kiedykolwiek. Jak wierzyć w ludzi i przyszłość świata, gdy media zalewają nas alarmującymi danymi i kolejnymi tragediami?

Książka: "Dobre wieści, czyli dlaczego świat wcale nie jest taki zły" to remedium na niepokoje dzisiejszych czasów. A szczególnie niepokoje naszych dzieci. Dyskutujemy o newsach i przeżywamy je – a dzieci są na to bardzo czułe. Nawet te, które nie czytają ani nie oglądają wiadomości, będą chłonąć je z drugiej ręki, od dorosłych w swoim otoczeniu, i będą odczuwały stres i napięcie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak głęboko dzieci przeżywają to, co dzieje się na świecie.

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już dzisiaj! KLIKNIJ♥

W  czasie pandemii pewne problemy stały się szczególnie palące, a na wiele z nich zareagowała w swojej książce Rashmi Sirdeshpande. Fake newsy uwidoczniły to, jak ważna jest umiejętność krytycznego myślenia i korzystania z mediów –
i między innymi tego chce nauczyć dzieci autorka. 

Poprzez zabawne anegdoty i bogato ilustrowane fakty uczy o mechanizmach działania mediów, polityki, a nawet psychologii tłumu. W sposób dostosowany do młodego czytelnika prezentuje problemy współczesnego świata, takie jak globalne ocieplenie, rasizm czy nierówności społeczne, ale co najważniejsze – jednocześnie podsuwa pomysły na to, jak sobie z nimi radzić. Dzięki temu dziecko, zetknąwszy się z niepokojącymi wiadomościami, wie, co robić. 


Tak mówi o swojej książce autorka: „Najważniejsze, co chciałam zdziałać tą książką, to dać dzieciom poczucie, że ich działania mają moc. By czuły się pewne, że ze światem wszystko będzie dobrze, ponieważ jest wielu dobrych ludzi, którzy robią wspaniałe rzeczy. By czuły się silne i sprawcze, bo każdy z nas może podjąć – choćby niewielkie – kroki, aby coś zmienić. Świadomość, że nie jesteśmy bezradni, że nasze małe działania mogą przyczynić się do zmian, jest naprawdę potężna. Nie chcę, żeby jakiekolwiek dziecko czuło się zmuszone do zmieniania świata w pojedynkę, ale chciałabym, aby wiedziało, że możemy to zrobić wszyscy razem!”. 

I dokładnie takim przesłaniem nasyca czytelnika – także dorosłego – ta książka. 

Jesteście zainteresowani? 😊💚💛


Wpadnijcie też na mojego Instagrama :) KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)