22 sie 2023

Zapowiedzi książkowe od wydawnictwa Insignis♥

 Cześć!

Dziś napiszę Wam o kilkunastu nowościach wydawnictwa Insignis, które ukażą się już niedługo☺

"Zjazd rodzinny" - premiera 27.09 - literatura obyczajowa

Książkę napisała Meghan Quinn - autorka The Wedding Game bestsellerowej powieści wg „USA Today”. Teraz powraca z nową komedią romantyczną o perypetiach trojga rodzeństwa, które spotyka się na przyjęciu z okazji pięćdziesiątej rocznicy ślubu rodziców. 

Prawdziwa, bezpardonowa i przezabawna.

Meghan Quinn w najlepszym wydaniu.

RACHEL VAN DYKEN, autorka bestsellerów z pierwszych miejsc listy „New York Timesa”

💚💛💜💛💚

Wciąga od pierwszej strony. W tej książce jest wszystko.

Dramat, romans, żar, a przede wszystkim humor.

LAURELIN PAIGE, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa"

💙💙💙💙

"I kto tu rządzi" - Matthew Syed, autora Metody czarnej skrzynki i Wymiatasz! - premiera 27.09 

Książka w uroczy, dowcipny i bardzo inteligentny sposób pomaga dzieciom zrozumieć, na czym polega sprawowanie rządów, zachęcając je do wcielenia się w rolę przywódcy. To zabawna, naszpikowana informacjami książka, z której dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o rządzeniu. Książka ta nie tylko da wiedzę na temat różnych ustrojów politycznych, wyborów, kryzysu klimatycznego, sprawiedliwości i wszystkich tych rzeczy, o których wciąż mówią politycy, ale także nauczy jak przewodzić innym. Pokaże jak wykształcić wiele przywódczych - a właściwie życiowych umiejętności, takich jak pewność siebie, nastawienie na współpracę czy empatia. Książka zawiera wskazówki, jak odkryć swoją tożsamość i wypracować własne poglądy. 

 "To idealna książka na nasze czasy. Młodzi ludzie ją pokochać, a ich rodzice też sporo się z niej nauczą!"

autor Rich Knigth - dziennikarz BBC


💕💞💕💞💕

"Jedna noc z księciem” - premiera 27.09 - literatura obyczajowa

Zmysłowa i obsadzona w czasach regencji seria od bestsellerowej autorki Jodi Ellen Malpas, idealna dla fanów Bridgertonów! 

Jest 1816 rok i dziewiętnastoletnia Eliza Melrose, córka magnata drukarskiego, ma zostać wprowadzona do londyńskich wyższych sfer celem znalezienia pretendenta do jej ręki, choć małżeństwo to ostatnia rzeczą, jakiej pragnie. Nieodpowiednie zachowanie Elizy, czyli chęć przeżywania przygód i zdobywania wiedzy oraz cięty język, jest przyczyną konfliktów z jej ojcem, który walczy, by utrzymać w ryzach ciekawość i ambicje córki, bo przecież kobiety nie powinny zadawać pytań ani wydawać opinii w sprawach biznesowych. Nieoczekiwanie Eliza poznaje najmłodszego syna zmarłego księcia Chester, zhańbionego szlachcica, owianego aurą tajemniczości, któremu ciężko jest się oprzeć...    Seksowna, pełna skandali i wciągająca powieść z okresu regencji👄


💗💜💛💚

„Whistleblower" Kate Marchant - premiera 27.09 

Młoda dziennikarka chce ujawnić prawdę nawet jeśli może stracić wszystko. 

Laurel Cates wcale nie zależy na tym, by być w centrum uwagi. Studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Garland i cieszy się z każdego zgrabieni napisanego tekstu do studenckiej gazetki. Ale kiedy podczas pisania artykułu o trenerze futbolu, ulubieńcu uczelni, odkrywa powtarzający się schemat nadużyć i trafia na ślad zacieranych kłamstwo, wie, że musi ujawnić prawdę …

To naprawdę inspirującą historia o tym, że kiedy po raz pierwszy odważysz się zabrać głos, wtedy gdy inni milczą, poczujesz nieznaną wcześniej siłę. To opowieść o przyjaźni, siostrzeństwie i odwadze. O wartości prawdy i mocy własnych przekonań. Opowieść o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na rzeczywistość - jeżeli tylko w to uwierzy. 

💫💫💫💫💫


"Mroczna kołysanka” Polly Ho-Yen - premiera przełom września i października 

Do czego się posuniesz, by chronić swoje dziecko? 

W świecie dotkniętym kryzysem bezpłodności ostatnie naturalne narodziny zdarzyły się ponad dwadzieścia lat temu. Obecnie jedyną drogą do poczęcia jest przejście bolesnego procesu indukcji. Wszystkie noworodki są ściśle monitorowane, a ich rodzice muszą przestrzegać drobiazgowych reguł, bo jeśli państwo uzna ich za niezdolnych do pełnienia obowiązków rodzicielskich, dziecko zostanie poddane ekstrakcji i umieszczone w jednym ze specjalnych kompleksów. 

Kit widziała już wielu rodziców, którzy stoczyli heroiczną walkę: najpierw by spłodzić, a potem zatrzymać potomstwo. Sądziła więc, że nie chce zostać matką. Jednak gdy poznała Thomasa, urodziła im się Mimi. Wkrótce kumulacja drobnych błędów sprawia, że groźba ekstrakcji staje się coraz bardziej realna, a Kit musi zdecydować, jak daleko jest gotowa się posunąć, by nie dopuścić do utraty dziecka i rozpadu rodziny. 

Sarah Lagan, autorka powieści Dobry sąsiedzi napisała o niej: "Opowieść podręcznej” w futurystycznych realiach. 


👉👉👉💣💣💢

"Charon. Zabić Boga Rosji" - Val Bochkov - premiera październik

To niezwykła powieść sensacyjna, utrzymana w iście hemingwayowskiej narracji - zaskakującą dynamiką, naturalizmem i pięknem zwięzłego języka. 

Mówią, że Charon - przewoźnik dusz zmarłych przez rzekę Styks w Hadesie - odznacza się niebieskimi oczami o srogim wejrzeniu. 

Amerykański komandos Nick Summers, a w minionej rzeczywistości rosyjski sierota Nikołaj Koroliew, również niebieskooki i pozbawiony złudzeń, podobnie jak Charon wyprawił na tamten świat wiele dusz, w tym sławnego islamistę, Szejka. Nick próbuje uciec od przeznaczeni - ono jednak wciąż go ściga i nieuchronnie dopada, wzywając do kolejnej podróży po Styksie. Los wyrywa bohatera z amerykańskiej leśnej głuszy i wiedzie do dalekiej, lecz bądź co bądź ojczystej Rosji. Tam ma wypełnić karkołomną misję - z gatunku tych bez cienia szansy na powodzenie. 


Napiszcie którymi zapowiedziami jesteście zaciekawieni :)

Do usłyszenia!😊😊

1 komentarz:

  1. Książka "Mroczna kołysanka" mnie zaciekawiła. Będę miała ją na uwadze.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)