1 sty 2024

Nowości książkowe od wydawnictwa Insignis!!

Dzień dobry bardzo w Nowym Roku😌
Chciałam Wam napisać o dwóch nowościach z wydawnictwa Insignis, które ukażą się już wkrótce. 

„ARGYLLE" (premiera luty) - Emily Conway

Ambicje rosyjskiego magnata biznesu, marzącego o przywróceniu Rosji dawnej wielkości, zapoczątkowują łańcuch wydarzeń, który doprowadza świat na skraj chaosu. Tylko żywa legenda CIA - szefowa wywiadu Frances Coffey - może zapobiec katastrofie. Ale do tego potrzebuje pomocy kogoś wyjątkowego. 

Do akcji wkracza Argylle. Był jeszcze nastolatkiem, gdy jego życie legło w gruzach. Pogrążył się w apatii i odciął od świata. Wszystko zmieniło się w dniu, w którym powodowany współczuciem dokonał pewnego brawurowego wyczynu, zwracając na siebie uwagę najbardziej wpływowej kobiety w tajnych służbach. 

Coffey zna mroczną przeszłość Argylle’a. Wie, co go dręczy. Ale wie również, że wszystkie życiowe perypetie uczyniły z Argylle’a idealnego kandydata na członka zespołu, który będzie musiał stawić czoła jednemu z najpotężniejszych ludzi na świecie. Po przyśpieszonym kursie szpiegowskiego rzemiosła Argylle zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, które rzucają go w coraz to nowe, zapierające dech miejsca: począwszy od dżungli Tajlandii przez bulwary Monako i klasztory na Athos, aż po ukrytą w górach jaskinię. 

To pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o człowieku biorącym udział w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce, z której albo wyjedzie silniejszy, albo nie wyjdzie z niej wcale …

W jaki sposób film „Argylle” i książka „Argylle” łączą się ze sobą?

Fabularnym punktem wyjścia filmu jest próba zamachu na Elly Conway, autorkę bestsellerowych thrillerów (w tej roli Bryce Dallas Howard), która właśnie zaczęła promować swoją najnowszą powieść. Po zamachu nie może oprzeć się wrażeniu, że wszyscy wokół dybią na jej życie, chociaż nie ma pojęcia, dlaczego. Kiedy wyrusza do Europy na cykl spotkań autorskich, sytuacja się powtarza - ktoś znowu próbuje ją zabić. Dzięki szczęściu i z pomocą nieznajomego anioła stróża (Henry Cavill w roli Argyll’a) udaje jej się ujść z życiem. 

Elly postanawia odkryć powód, dla którego stała się celem tajemniczych zamachowców. Rozpętuje się chaos: okazuje się, że autorka odgrywa ważną rolę w pewnej tajemniczej historii … tylko po prostu jeszcze o tym nie wie!


źródło: youtube.com

Film rozpoczyna się sceną w księgarni, w której Elly Conway zapowiada wydanie kolejnej cześci swojej bestsellerowej serii o agencie Argylle’u. W tej scenie bohaterka otoczona będzie okładkami wszystkich napisanych przez nią książek - wśród nich znajdzie się także okładka naszej książki. Książka pojawia się zatem w czołówce filmu, a ponieważ jednym z głównych bohaterów filmu jest nasza „autorka”, trudno o ściślejsze powiązanie obu historii o agencie Argylle’u. Książka opowiada o jego przeszłości - o tym, w jaki sposób stał się superszpiegiem, jakiego znamy z filmu. To prawdziwa jazda bez trzymanki od pierwszej do ostatniej strony, z misternie utkaną fabułą i mnóstwem intrygujących postaci, przedstawionych w inteligenty i wiarygodny sposób. Akcja toczy się między innymi w Nowym Jorku, Monako i w Tajlandii, na górze Athos i w Wersalu, a także w Górach Sowich w Polsce, gdzie rozegra się wybuchowy finał.

Elly Conway urodziła się i wychowała w stanie Nowy Jork. Swoją pierwszą powieść o agencie Argylle’u napisała pracując jako kelnerka w nocnej restauracji. 😯💣

**********************************


"Ludzie z kości" Paula Lichtarowicz  - premiera 28 lutego

Nastoletnia Lena zaplanowała już całe swoje życie. Podczas gdy jej siostra marzy o wyjściu za mąż i fascynuje się cygańskimi wróżbami, których wysłuchuje w taborze nad Sanem, Lena uczy się całymi dniami, by spełnić swój życiowy cel – zamierza studiować medycynę w Krakowie i zostać lekarką. Jest pewna, że nie dopuści, by stereotypy zrujnowały jej wizję własnej przyszłości. Los ma jednak dla niej inny plan. Niespodziewane małżeństwo, macierzyństwo, oderwanie od rodziny, wybuch drugiej wojny światowej i wygnanie na Syberię – to wszystko sprawia, że Lena na nowo musi zdefiniować swoje pragnienia i sens życia. Nie może pozwolić sobie na słabość. Zdeterminowana, by walczyć o przetrwanie swoje i swojej córki, jest gotowa na wszystko. Na wszystko oprócz miłości. A przynajmniej tak się jej wydaje. 

"Ludzie z kości" to inspirowana rodzinną historią autorki brutalna, szczera i pełna pasji opowieść o dokonywaniu niemożliwych wyborów, a także o niezwykłej umiejętności podtrzymywania płomienia nadziei w najmroczniejszych chwilach. To również opowieść o trudnej polskiej historii, w której splatają się losy Polaków i Ukraińców, wojna zbiera najokrutniejsze żniwo, a emigracja zamiast wyborem staje się koniecznością. 


Rozdzierające serce, a jednocześnie podnoszące na duchu znakomite, fascynujące studium przetrwania i odporności emocjonalnej. „Daily Mail” 


Imponująca proza ukazująca ludzką zdolność do przeżycia nawet w najgorszych okolicznościach. „Sunday Times”


Autorka urodziła się w Wielkiej Brytanii. Studiowała literaturę angielską i psychologię. Pracowała w różnych zawodach, by w końcu odkryć, że jej powołaniem jest pisanie. „Ludzie z kości” to jej trzecia powieść. 


Zaciekawiła Was któraś książka? 
Buziaki😘😘

2 komentarze:

  1. Nowy rok i nowe książki. Będzie co czytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właściwie obie książki mnie kuszą. Mam nadzieję, że w przyszłości znajdę dla nich czas.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wizytę na moim blogu. Zostaw komentarz, a chętnie Cię odwiedzę :-)